Erdek Hakkında

Puanla :
Misafir Puanı
[Total: 1 Average: 5]

Erdek Hakkında

Erdek bölgesi ile ilgili siz tatilseverlere bilgi hazırlamaya başladığımız zaman kaynak olarak sağlıklı bir veriye ulaşmanın yollarını aradık. İnternet sitelerinden faydalanmak istediğimizde hes bama kalıp sözlerle ansiklopedik bir dille yazılmış yazılara rastladık. İçlerinden seçtiklerimizi harmanlayarak sizlere sunuyoruz. Bir hatamız olursa affedin lütfen.

Erdek, Marmara Denizi’nin güney batısında, Kapıdağ Yarımadası’nın güneybatı kıyısında bulunan, kentleşmiş bir turizm merkezi.

Erdek, 350 metre genişliğinde, 25 metre yüksekliğinde, boyun şeklinde bir bent ile Kapıdağ’a bağlı. Çevresinde 103 metre yüksekliğindeki koni biçimli Seyitgazi Tepesi, 800 metre kadar güney batısında kayalık ve ağaç bulunmayan Tavşan Adası ile kıyıya çok yakın mesafede olan Zeytin Adası bulunuyor. Erdek’in denizden yüksekliği ortalama olarak 0-10 m. Ocaklar tatil beldesi 3 km yakınlıktadır.

Erdek‘in kurulmuş olduğu alan tamamıyla alüvyonlu topraklardan oluşmuş olup, yamaçlar dik bir şekilde uzanmakta. Yarımadanın kıyıya yakın olan kesimleri zeytinlik, orta bölümler makilik tepeler ve dağ bölgeleri tamamıyla ormanlık.

Marmara’nın güneyinde bulunan bir tatil bölgesi olan Erdek’te 3 farklı bölgede tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Erdek Merkez: Bölgenin en büyük ve gelişmiş tatil alanı. Küçük büyük ve her bütçeye uygun tesislerin bulunduğu bir merkez. İsteğinize göre kiralık ev ya da günlük kiralık yazlıkta tutabiliyorsunuz. Tüm eğlence mekanlarının merkezi durumunda ve oteller genelde eski. Son 10 yılda yapılan yeni otel yok denilecek kadar az. Eğlence hayatının her daim içinde yer almak istiyorsanız Erdek merkezde tatil yapmayı tercih etmelisiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Whatsapp' dan Soru sor