Erdek’ in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı

Erdek’ in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı

Erdek ‘imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü bugün ilçemizde törenlerle kutlandı.
Kurtuluş kutlama programımız Çarşı Hacı Ömer Cami meydanında başlayıp, Cumhuriyet meydanındaki törenle devam etti.

Çelenk koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören; temsili milis kuvvetleri tarafından kurtuluşun canlandırılması, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Sn. Süheyl BATUM’un konuşması, öğrencilerimizin şiirlerini okuması, ödül töreni, Erdek Nerime Yüksel Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ve mehteran gösterisinin ardından, tören geçidi ile son buldu.

Törene; Cumhuriyet Halk Partisi 1. ve 2. Dönem Milletvekili Sn. Hasan Tahsin UZUN,
Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili Sn. Yavuz SUBAŞI, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Sn. Ahmet AKIN, Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş dönem Milletvekili Sn. Mehmet TÜM, Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem Eskişehir Milletvekili Türk Hukuk Profesörü Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Sn. Süheyl BATUM, Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Ateş KALKAN, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, Cumhuriyet Halk Partisi Erdek İlçe Başkanı Sn. Metin UYSAL, Belediye Meclis üyelerimiz, Oda başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI’nın ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü töreninde yapmış olduğu konuşma.

 

18 Eylül İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü kutlu olsun.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Whatsapp' dan Soru sor